13° Açık

Ak Saray’ın ağaçları, mermerleri ve koltuklarına 70 milyon dolar harcandı

Siyaset - 29 Kasım 2014 21:33 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Saray’da kullanacağı alanlar ve makam odası için mobilyaların, dünyanın bir numarası olarak kabul edilen İtalyan firması Giorgietti ile Fransız Daisy Simon’dan alındığı belirtildi.

Yurtdışından (İtalya ve Fransa) getirtilen koltuğun tanesinin 25 bin euro (yaklaşık 75 bin lira) olduğu ifade ediliyor.

Ak Saray’ın diğer odaları için, özellikle ofis mobilyaları konusunda iki Türk firmasının tercih edildiği belirtildi.

Taraf gazetesinin haberine göre; Ak saray’ın diğer mobilyalarının Nurus ve Collection markalarından alındığı iddia edildi.

Ak Saray’ın mobilyaları, ağaçları ve mermerleri için harcanan paranın ise 70 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullanacağı Ak Saray’ın mermerleri için tercih edilen markanın ise Guatemala Indian Green olduğu ileri sürüldü.

 

Simdi siz gururlanmadiniz mi? Milli irade dedigin boyle olur iste, helal olsun. Ulkede 70 milyon insan var, hepimiz icin tek tek birer dolar harcanmis, Hepimizi tek tek dusunmus sayin cumhurbakanimiz, hepimiz Ak Saray`in agaclarinda, mermerlerinde, koltuklarinda yasiyoruz. Sahsen ben gururdan ve sevincten aglamak uzereyim. Bu kadar milletini dusunen baska bir lider olur mu, ansiklopedide `milli irade` kavraminin karsisina sekilli olarak koyulacak hareket yeminle. Tabi simdi bu hareketi anlamayip bagirip cagiracak bir guruh da cikacaktir. Ama onlar nerden bilsin o harcanan 70 milyonun aslinda 70 milyonluk milletimizi temsil ettigini, hey gidi hey…

Bu haber 238 kez okundu.
Siyaset - 21:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.