19° Açık

Bakan Yardımcısı Çelik, Söğütlü 2. OSB’yi ele aldı

Bilim ve Teknoloji - 8 Ocak 2018 10:27 A A

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Söğütlü 2. Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları Derneğini ziyaret etti.

Çelik, Söğütlü 2. Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Mehmet Fevzi Poyraz’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çelik, İstanbul’da hazır işletmeleri, fabrikaları olan sanayicilerin, Söğütlü’de yatırım yapmak için bakanlıktan talepleri olduğunu söyledi.

Sahayı gezdiklerini, bölge halkıyla konuştuklarını, yöneticilerle yaptıkları görüşmede burada böylesi bir yatırıma ihtiyaç olduğunu gördüklerini belirten Çelik, şunları kaydetti:

“İstenilen talebi yerine getirmek için yer bulmak görevimiz. Bu görevi yerine getirmek üzere özellikle arkadaşlarımızı dinlediğim kadar Sayın Bakanımıza elimdeki bilgilerle ricada bulunacağız. Elimizdeki bilgileri siyasilerle, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla bir kez daha mütalaa edeceğiz. Bunların gerçekleşmesi için de gereken adımları atacağız. Yalnız bir iki sefer daha görüşmeye ihtiyaç var.”

Dernek Başkanı Poyraz da Söğütlü 2. OSB’nin kurulması için 115 sanayici ve iş adamlarının talep dilekçelerini ve bakanlığın istediği tüm teknik bilgileri Çelik’e verdiklerini dile getirerek, 2. OSB’nin çok daha farklı bir büyüme göstereceğini belirtti.

Bu haber 211 kez okundu.
Bilim ve Teknoloji - 10:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.