13° Açık

Engelli öğrencilerin yüzü bez bebeklerle güldü

Gündem - 17 Ocak 2018 12:28 A A

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde, sosyal sorumluluk çalışması olan “Oyuncaksız Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında engelli çocuklara kurslarda ve evlerde el yapımı oyuncaklar hazırlıyor.

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Kaynarca İlçe Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında, kadınların el emeğiyle yaptığı bez bebekler, Karasu’da engelli çocukların eğitim gördüğü bir okulda dağıtıldı.

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Püskül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güzel bir proje gerçekleştirdiklerini, kurs hocalarının el emeği ile ördükleri bebekleri engelli çocukları sevindirmek adına onlara hediye ettiklerini söyledi.

Sınıfları tek tek gezerek çocuklarla ilgilendiklerini belirten Püskül, “Yalı ilköğretim Okulu’ndaki özel sınıfları tek tek gezerek çocuklarımıza, örgü bebekleri dağıtarak onların yüzlerindeki mutluluğu gördük ve biz de çok mutlu olduk. Hepsi çok sevindiler, biz de bundan mutluluk duyduk.” dedi.

Kurs hocası Filiz Ulusoy da örülen bebeklerin yüzde yüz pamuk olduğunu, kanserojen madde içermeyen bu bebeklerle çocukların rahatça oynayabileceğini söyledi.

Oyuncakları alan çocukların mutluluğunu gördükçe kendilerinin de mutlu olduğunu aktaran Ulusoy, “Bu projede emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu mutluluğu yaşamak çok güzel çok özel bir duygu ve herkesi yapabileceği imkanları doğrultusunda farklı alanlarda bile olsa sosyal farkındalık projelerine destek vermelerini rica ediyorum.” ifadesini kullandı.

Bu haber 183 kez okundu.
Gündem - 12:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.