15° Parçalı az bulutlu

FETÖ üyesi olduklarını söyleyerek teslim oldular

Gündem - 11 Ocak 2018 20:33 A A

Donanma Komutanlığı’nda görevli bir yarbay ve 2 astsubay ile bir öğretmen, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduklarını itiraf ederek, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne teslim oldu.

Alınan bilgiye göre, haklarında herhangi bir soruşturma bulunmayan yarbay E.K, astsubaylar M.A ve Ü.E. ile eski bir üsteğmenin öğretmen eşi L.K, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gidip, örgüt üyesi olduğunu söyledi.

FETÖ’nün, meslekten atma ve sürgüne gönderme gibi tehditlerde bulunduğu öğrenilen şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Bu arada teslim olan öğretmenin, daha önce itirafçı olarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan eşi tarafından emniyete getirildiği ve bu kişilerin örgüt içerisinde katalog evliliği yaptığı öğrenildi.

Astsubay M.A’nın emniyetteki ifadesinde, örgüt “abisinin”, Cengiz Topel Deniz Hava Üs Komutanlığı’nda yoğun çalışmaları gerektiğini dile getirdiğini belirterek, mühendislik sınavına girmeleri tavsiyesinde bulunduğunu söylediği öğrenildi.

Kendisine eş seçmede de yardımcı olunacağının söylendiğini belirten M.A’nın, il dışında tanıştırıldığı kişiyi beğenmemesi üzerine bir daha böyle bir girişimde bulunulmadığını aktardığı ifade edildi.

Uçuş tazminatlarının himmet parası olarak alındığını ifade ettiği öğrenilen M.A’nın, “Ergenekon soruşturmalarının olduğu dönemdi, evime abiler geldi beni aldılar ve bir eve götürdüler. Burada üst düzey biri olduğunu düşündüğüm kişi, ‘Neden komutanların verdiği emirleri yapmıyorsunuz? Size uç deniyorsa uçacaksınız. Siz de uçmayarak, komutanlarınızın emrini yerine getirmeyerek Ergenekoncuların ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Arka planda bilmedikleriniz var.’ dedi. O dönem biz de uçuş tazminatlarımız verilmediği için uçmak istemiyorduk. Şu anda o dönemdeki komutanlarımın hepsi ihraç oldu.” dediği belirtildi.

Bu haber 172 kez okundu.
Gündem - 20:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.