13° Açık

Google’da bir garip ırkçılık sorunu!

Google’ın popüler harita hizmeti Google Maps’te, ilginç bir ırkçılık şoku yaşandı. Washington Post’un gündeme getirdiği sorun, Google Maps’te bazı ırkçı kelimeleri kullanarak arama yaptığınızda ortaya çıkıyordu. Bu tip bir arama, çoğu zaman kullanıcıyı ABD başkanının ikamet ettiği Beyaz Saray’a yönlendiriyordu. Başka bir deyişle, arama sonuçlarının en tepesinde, Beyaz Saray listeleniyordu. Bazı ırkçı kelimeler ise, aramaların Şikago’daki bir TV istasyonunu listenin tepesine yerleştirdi. İşin ilginç kısmı, bu aramalarda bile, Beyaz Saray’ın ikinci sırada yer alıyor olmasıydı. Neyse ki Google, hızlı hareket ederek, sorunun giderildiğini duyurdu. Ancak sorunun neden kaynaklandığı konusunda bir açıklama yapılmadı. GOOGLE MAPS’TEN GİZLENEN YERLER
Bilim ve Teknoloji - 26 Mayıs 2015 06:37 A A

Google’ın popüler harita hizmeti Google Maps’te, ilginç bir ırkçılık şoku yaşandı.

Washington Post’un gündeme getirdiği sorun, Google Maps’te bazı ırkçı kelimeleri kullanarak arama yaptığınızda ortaya çıkıyordu. Bu tip bir arama, çoğu zaman kullanıcıyı ABD başkanının ikamet ettiği Beyaz Saray’a yönlendiriyordu. Başka bir deyişle, arama sonuçlarının en tepesinde, Beyaz Saray listeleniyordu.

Bazı ırkçı kelimeler ise, aramaların Şikago’daki bir TV istasyonunu listenin tepesine yerleştirdi. İşin ilginç kısmı, bu aramalarda bile, Beyaz Saray’ın ikinci sırada yer alıyor olmasıydı.

Neyse ki Google, hızlı hareket ederek, sorunun giderildiğini duyurdu. Ancak sorunun neden kaynaklandığı konusunda bir açıklama yapılmadı.

GOOGLE MAPS’TEN GİZLENEN YERLER

Bu haber 206 kez okundu.
Bilim ve Teknoloji - 06:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.