13° Parçalı az bulutlu

Google Glass’ın Önemli Mühendisi Artık Amazon’da

Bilim ve Teknoloji - 16 Temmuz 2014 04:20 A A

Google’ın akıllı gözlük modeli üzerinde çalışmalar yapan İran asıllı mühendis, bugünden itibaren Amazon’un akıllı telefonu Fire için çalışacak!

Dünyaca ünlü E-Ticaret paltformu Amazon, 2014 yılına hızlı bir giriş yaptı ve akıllı telefon pazarından da uzak kalamayacağını açıklamıştı. İlk akıllı telefon modeli olan Fire için kolları sıvayan Amazon, mühendis gereksinimlerini dev şirketlerden transfer ederek gideriyor.

Giyilebilir akıllı cihaz pazarının ilk sızıntıları yayılan ürünü, Google’ın akıllı gözlüğü “Google Glass” başarılı mühendisini Amazon’a kaptırdı. İran aslıllı Babak Parviz, Google Glass ekibinden ayrıldı ve son aylarda akıllı cihaz pazarına hızlı bir adım atan Amazon’un “Fire” ekibine katıldı.

Google+ sosyal ağından “Aile” ve “İzlediklerim” listesine gönderdiği mesajda, Google X projesini başlattığını ve Google Glass’ın gelişmesinde büyük katkıları olduğunu paylaşan Parviz, sanal gerçeklik ve akıllı optikler üzerine Amazon’a geçmiş olabilir. Piyasanın en deneyimlilerini toplayan Amazon’u giyilebilir teknoloji pazarında da görebliriz.

Bu haber 235 kez okundu.
Bilim ve Teknoloji - 04:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.