24° Parçalı bulutlu

Kandıra’da toprağa gömülü iki ceset soruşturması

Gündem - 1 Şubat 2018 09:49 A A

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde kadın ve erkek cesedi bulunmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 14’e yükseldi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, Kandıra yolunda toprağa gömülü halde bulunan kadın ve erkek cesetlerinin Mülkiye ve İsmail Serin çiftine ait olduğunun değerlendirildiği belirtildi.

Kesin kimlik tespiti ve ölüm tarihlerinin Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek rapor sonucunda aydınlığa kavuşacağı aktarılan açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 22 Ocak 2018 tarihinde başlatılan operasyon sürecinde şu ana kadar 14 şüphelinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Açıklamada, “Şüpheli ifadelerinden hareketle tespit ve temin edilmesi muhtemel yeni şüphelilerin varlığı göz önünde bulundurularak konuyla ilgili 25 Ocak tarihinde yayın yasağı kararı verilmiştir. Cinayetin işlenme nedeni ve şüpheli oldukları değerlendirilen kişilere yönelik soruşturma devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçen hafta yapılan açıklamada, Kandıra ilçesinde toprağa gömülü kadın ve erkek cesedi bulunduğu, olaya ilişkin 7 şüphelinin gözaltına alındığı bildirilmişti.

Bu haber 179 kez okundu.
Gündem - 09:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.