15° Parçalı az bulutlu

KOÜ Ali Özbay, MYO’da dönüşüm hazırlığı

Eğitim - 3 Ocak 2018 15:11 A A

Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Poyraz Gürson, okulun 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na dönüştürülmesi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Gürson, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kültür ve sanat ağırlıklı faaliyetleriyle çok özel bir yere sahip olan Ali Özbay MYO’nun şu anda Kuyumculuk ve Takı Tasarımı ile Seramik Cam ve Çinicilik olmak üzere 2 programda eğitim verdiğini söyledi.

Bölümlerine olan ilginin her geçen yıl arttığını ve şu anda 230 öğrencilerinin olduğunu dile getiren Gürson, “Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, kuyumculukla ilgili programda okulumuzun 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na dönüştürülmesi konusunda gerekli direktifleri verdiler. Biz de gerekli program hazırlıklarımızı başlattık.” diye konuştu.

Gürson, bu dönüşüm sürecinin 2 yılı bulacağını belirterek, “Açmayı planladığımız Toplumsal Sorunlar Merkezi’nde azınlık sorunları, kadın sorunları ve göç sonrası istihdam gibi önemli konularda projeler geliştirilecek. Bunun yanı sıra marka ve tasarım alanında açacağımız programlarla da bu alanda söz sahibi merkezlerden biri olmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca kültür ve sanat ağırlık bir okul olmanın getirdiği sorumlulukla hareket ettiklerini fade eden Gürson, tarihi evlerin bulunduğu Yalı Mahallesi’nde Gölcük Belediyesi tarafından okulun kullanımına verilen bir evde, kuyumculuk ve seramikle ilgili eserleri de sergileme imkanı bulacaklarını sözlerine ekledi.

Bu haber 215 kez okundu.
Eğitim - 15:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.