26° Açık

Ozon tedavisi ile kurtuldu

Bugünün Manşetleri - 15 Temmuz 2014 20:29 A A

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde yaşayan Necati Akarca (50), geçen Nisan ayında kalçasından iğne yaptırdı. Bir süre sonra bacağında uyuşma ve kuvvet kaybı yaşadı. 50 yaşındaki adama, iğnenin yanlışlıkla bacağa giden siyatik sinire yapıldığı ve bu sebeple sinirde zedelenme olduğu söylendi. İlaç tedavisine başlayan hasta ağrıları dayanılmaz olunca Bolu’daki Özel Çağsu Hastanesi’ne gelerek Ağrı Polikliniği’ne başvurdu. Necati Akarca’ya 20 gün boyunca ozon tedavisi uygulanırken, hastanın ağrılarının kısa sürede kaybolduğu görüldü. Baston kullanmaktan kurtulan hastanın bacağında kuvvetli derecede geri dönüş olduğu gözlendi.

21 Nisan günü kalçasından yaptırdığı iğne sonucu bacağını kaldıramaz hale geldiğini belirten Necati Akarca, şöyle konuştu: “Çok şiddetli ve geceleri daha da artan ağrılar başladı. Ev halkı da benimle beraber uyuyamaz hale gelmişti. Gittiğim doktorlar ilaç verdi ama fayda görmedim. Bacak sinirinde zedelenme olduğu bunun da tedavisinin olmadığı, beklemem gerektiği söylendi. Çektiğim ağrı yüzünden bir aydan kısa zamanda 10 kilo zayıfladım. Kan şekerim 500’e yükseldi. Perişan bir vaziyette iki kişinin koluma girmesi ile yürüyebilir şekilde son çare olarak Ağrı Polikliniğine başvurdum. Doktor Nebahat Hanım beni muayene etti. Zedelenmenin iyileşmesi için ozon tedavisi uyguladı. Tedaviden çok fayda gördüm. Artık bastonu attım.”

Ağrı Polikliniği Hekimi Doç.Dr. Nebahat Gülcü Bulut da hastanın kendilerine geçen ay başvurduğunu belirterek şunları söyledi: “Üç hafta kadar önce kalçadaki sinir içine yapılan yanlış enjeksiyona bağlı bacakta kuvvet kaybı ve dayanılmaz ağrılar olmuş. Yaptığımız tetkiklerde hastada kan şekerinin çok yüksek olduğu ve kasığa giden tendonda da ayrıca bir zedelenme olduğunu tespit ettik. Hastamıza başvurduğu gün ozon tedavisi uygulandı. İlaç önerildi. Kontrole gelen hastamızda birçok olumlu gelişmeler olduğunu gözledik. Kasığa vuran ağrı kaybolmuş, bacak ağrısı sadece yokuş yürümede ortaya çıkar hale gelmişti. Hastayı bir süre daha takip edeceğiz bir miktar daha iyileşme olmasını bekliyoruz.”

Bu haber 380 kez okundu.
Bugünün Manşetleri - 20:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.