19° Açık

Tarhan’dan Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı

Bugünün Manşetleri - 13 Ağustos 2014 03:29 A A

Seçim yenilgisi CHP milletvekillerini harekete geçirdi. Cumhurbaşkanlığı sürecinde Ekmeleddin İhsanoğlu ismine itiraz eden 6 milletvekili; ortak bir açıklamayla Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetime olağanüstü kongre çağrısında bulundu. Yarın yapılacak MYK toplantısı öncesindeki kritik çağrıyı, ismi Cumhurbaşkanı adayı olarak öne çıkan Emine Ülker Tarhan yaptı. Seçim sürecine ilişkin sert eleştiriler yöneltilen açıklamada “Seçimde başarılı olduk demek, halkın aklıyla alay etmektir” denildi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası, aday tercihiyle çok tartışılan CHP’de muhalefet atağa geçti. Seçim yenilgisinin ardından, Kılıçdaroğlu ve ekibine istifa, partiye de olağanüstü kongre çağrısı yapıldı.

Açıklama 3 Temmuz öncesinde İhsanoğlu’na karşı imza atan Süheyl Batum, Nur Serter, Dilek Akagün Yılmaz, İsa Gök, Birgül Ayman Güler’den geldi. Ortak açıklamayı, ismi Cumhurbaşkanı adayı olarak öne çıkan Emine Ülker Tarhan yaptı.

Tarhan, partinin seçim sürecinde izlediği politikaları eleştirdi.

Seçim sonrası özeleştiri yapılmamasını, “tabanın aklıyla alay etmek” olarak değerlendirdi.

Açıklamada, CHP’nin “muhafazakar elitizme teslim olduğu” vurgulandı. Oyların Selahattin Demirtaş’a kaydığı tespiti yapıldı.

“Varlık yokluk mücadelesi veriyoruz” diyen Tarhan, CHP’nin delegelere çağrı yaptı.

CHP’de kritik MYK toplantısı yarın yapılacak.

Bu haber 227 kez okundu.
Bugünün Manşetleri - 03:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.