13° Açık

Tek maçta rekor zarar!

FENERBAHÇE, Ziraat Türkiye Kupası’na A2 takımı ağırlıklı bir kadro ile çıkınca tartışmalar da başladı. “Sarı lacivertliler neden genç oyuncularla oynayıp Türkiye Kupası’nı önemsemiyor” diyen bazı otoritelerin bu sitemleri üzerine bir araştırma yaptık ve kulübün önceki gün Kadıköy’de oynanan Kayseri maçında ne kadar zarar ettiğini ortaya çıkardık.Tablo hiç de iç açıcı değildi. Önceki gün yedeklerle oynanmasına rağmen sadece maç başına futbolculara ödenen paralar bile Fenerbahçe’nin zarar etmesine yetiyordu. Sahaya çıkan yedek oyunculara maç başı ücreti olarak toplam en az 92 bin Euro ödeyen Kanarya, özel güvenlik ve polisler için harcanan meblağlarla kupa maçını rekor bir zararla kapattı. 1374 KOMBiNELi, 56 BiLETLi TARAFTAR SARI lacivertlilerin Kayseri karşılaşmasına gelen bin 430 taraftardan, 56’sı biletliydi. 1374’ü kombineli taraftardı. Bu nedenle maçı 3 bin 360 lira bilet geliriyle (ortalama bilet fiyatı 60 lira olarak baz alınmıştır) tamamlayan F.Bahçe, 92 bin Euro futbolculara, 45 bin lira güvenlikçilere ödedi. Giderler, 298 bin lirayı buldu. Kulüp, gelir olarak gruplara direkt katıldığı için 40 bin dolar (89 bin lira) ve bilet satışından 3 bin 360 lira kazandı. Yani sarı lacivertliler, 205 bin 640 lira zarar etti. Fenerbahçe önceki gün Kayserispor’un bileğini büküp galibiyet pri mi olarak 40 bin dolar alsaydı bile zarardan kurtulamayacaktı. OYUNCULARIN MAÇ BAŞI ÜCRETi FUTBOLCU              MiKTAR Mehmet Topuz           25 bin €Hasan Ali                   16 bin €Webo                         15 bin €Egemen                      15 bin €Selçuk Şahin               12 bin €Mert                            9 bin € Not: Alves ve Sow’un KAP’a bildirilmiş maç başı ücreti bulunmuyor.
Spor - 4 Aralık 2014 10:51 A A

FENERBAHÇE, Ziraat Türkiye Kupası’na A2 takımı ağırlıklı bir kadro ile çıkınca tartışmalar da başladı. “Sarı lacivertliler neden genç oyuncularla oynayıp Türkiye Kupası’nı önemsemiyor” diyen bazı otoritelerin bu sitemleri üzerine bir araştırma yaptık ve kulübün önceki gün Kadıköy’de oynanan Kayseri maçında ne kadar zarar ettiğini ortaya çıkardık.
Tablo hiç de iç açıcı değildi. Önceki gün yedeklerle oynanmasına rağmen sadece maç başına futbolculara ödenen paralar bile Fenerbahçe’nin zarar etmesine yetiyordu. Sahaya çıkan yedek oyunculara maç başı ücreti olarak toplam en az 92 bin Euro ödeyen Kanarya, özel güvenlik ve polisler için harcanan meblağlarla kupa maçını rekor bir zararla kapattı.

1374 KOMBiNELi, 56 BiLETLi TARAFTAR

SARI lacivertlilerin Kayseri karşılaşmasına gelen bin 430 taraftardan, 56’sı biletliydi. 1374’ü kombineli taraftardı. Bu nedenle maçı 3 bin 360 lira bilet geliriyle (ortalama bilet fiyatı 60 lira olarak baz alınmıştır) tamamlayan F.Bahçe, 92 bin Euro futbolculara, 45 bin lira güvenlikçilere ödedi. Giderler, 298 bin lirayı buldu. Kulüp, gelir olarak gruplara direkt katıldığı için 40 bin dolar (89 bin lira) ve bilet satışından 3 bin 360 lira kazandı. Yani sarı lacivertliler, 205 bin 640 lira zarar etti. Fenerbahçe önceki gün Kayserispor’un bileğini büküp galibiyet pri mi olarak 40 bin dolar alsaydı bile zarardan kurtulamayacaktı.

OYUNCULARIN MAÇ BAŞI ÜCRETi

FUTBOLCU              MiKTAR

Mehmet Topuz           25 bin €
Hasan Ali                   16 bin €
Webo                         15 bin €
Egemen                      15 bin €
Selçuk Şahin               12 bin €
Mert                            9 bin €

Not: Alves ve Sow’un KAP’a bildirilmiş maç başı ücreti bulunmuyor.

Bu haber 226 kez okundu.
Spor - 10:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.