24° Parçalı bulutlu

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıl dönümü

Gündem - 9 Nisan 2018 13:07 A A

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlandı.

Vali Aksoy, mesajında, vatandaşların can ve mal güvenliğini, temel hak ve hürriyetlerini korumayı, devletin bütünlüğüne yönelen her türlü tehdit ve tehlikelere karşı hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda mücadele eden Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Görevini vatan ve millet sevdasıyla, anayasa ve yasalara bağlı kalarak yürüten polis teşkilatının, gücünü yasalardan, güven ve desteğini de halktan aldığını kaydeden Aksoy, “Toplumsal barışımızın teminatı ve devletimizin müstesna kuruluşlarından biri olan Türk Polis Teşkilatı, gelişen ve değişen teknolojiye ve çağın gereklerine her zaman uyum içinde kendini geliştirerek, yenileyerek bir yandan organize suçlar, bir yandan hukuk dışı örgütlenmeler ve bir yandan da ülkemizin bölünmez bütünlüğüne göz diken terör örgütleriyle hızlı, etkin ve başarılı bir şekilde mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir.” ifadelerini kullandı.

Vali Aksoy, mesajında şunlara yer verdi:

“Ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenen ve sahip oldukları vatan sevgisiyle gece gündüz demeden faaliyetlerini yürüten Türk Polis Teşkilatının, ortaya koyduğu hizmetleri ve gösterdiği mücadele azmi milletimizin haklı gururu olmuştur. Gücünü halktan ve kanunlardan alarak, fedakarca yürüttüğü çalışmaları her zaman takdirle ve övgüyle izlenmektedir. Bu bağlamda polisimizin mesleğine duyduğu inanç ve saygı, devletimizin temel kurumlarıyla varlığını devam ettirmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması bakımından çok önemlidir. Bunun yanında suç ve suçlularla mücadelede vatandaşımızın polisin yanında olması, gerekli toplumsal desteği sağlaması büyük önem taşımaktadır. “

Bu haber 140 kez okundu.
Gündem - 13:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.