19° Açık

YouTube’un sayacını çökerten video

15 Temmuz 2012 tarihinden itibaren YouTube’ta 2 milyarı aşkın kez izlenen ve bir dönem oldukça ses getiren Gangnam Style klibi sonunda YouTube’un sayacını da bozdu. YouTube’da izlenme rakamlarını gösteren sayaç 2 milyar 137 milyona ulaştığında sayaç izlenme sayısı saymayı durdurdu ve olay böylece ortaya çıkmış oldu. YouTube’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada hiçbir videonun bu denli çok izleneceğini öngörmediklerini, sapıtan sayacı düzeltmek için çalışmaların başladığını duyurdu. YouTube’un Google Plus kanalından yaptığı açıklamanın ardından ise sayaç tekrar klibin izlenme rakamını hesaplamaya başladı. Ancak videonun sitede kırdığı rekoru göstermek adına kullanıcılar sayacın üzerine fare imlecini getirdiğinde sayacın hareketlenmeye başladığı dikkat çekiyor. Haberi hazırladığımız TSİ 11.36 itibariyle söz konusu videonun izlenme sayısı 2.154.803.897 idi. TARİHE DAMGASINI VURAN BİLGİSAYARLAR
Bilim ve Teknoloji - 6 Aralık 2014 05:07 A A

15 Temmuz 2012 tarihinden itibaren YouTube’ta 2 milyarı aşkın kez izlenen ve bir dönem oldukça ses getiren Gangnam Style klibi sonunda YouTube’un sayacını da bozdu.

YouTube’da izlenme rakamlarını gösteren sayaç 2 milyar 137 milyona ulaştığında sayaç izlenme sayısı saymayı durdurdu ve olay böylece ortaya çıkmış oldu. YouTube’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada hiçbir videonun bu denli çok izleneceğini öngörmediklerini, sapıtan sayacı düzeltmek için çalışmaların başladığını duyurdu.

YouTube’un Google Plus kanalından yaptığı açıklamanın ardından ise sayaç tekrar klibin izlenme rakamını hesaplamaya başladı. Ancak videonun sitede kırdığı rekoru göstermek adına kullanıcılar sayacın üzerine fare imlecini getirdiğinde sayacın hareketlenmeye başladığı dikkat çekiyor.

Haberi hazırladığımız TSİ 11.36 itibariyle söz konusu videonun izlenme sayısı 2.154.803.897 idi.

TARİHE DAMGASINI VURAN BİLGİSAYARLAR

Bu haber 228 kez okundu.
Bilim ve Teknoloji - 05:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.